- - - Divnýho - - -

* * * Foto - Turecko * * *

. . . vyprahlá a rozpukaná zem . . .

Turecko 1996 - léto

Velkej měsíční stopovandr ve dvou. Pro stopaře je Turecko země zaslíbená (zejména, když máte s sebou sympatickou slečnu ;-> a dodržujete běžné bezpečnostní zásady - kluk nastupuje první a vystupuje poslední, slečna se příliš nebaví s řidičem a tak). Jazykovou bariéru jsme zdárně překonali (s pomocí angl-tur slovníku). Venkované jsou milí a přátelští. Pokud spíte na poli, jsou schopní dotáhnout vás na policejní stanici, kde vás nechají v klidu přespat (aby se vám něco nestalo), dostanete snídani a ještě vám stopnou kamion :-). Hic je příšernej, ale pitné vody je dostatek (pili jsme ji normálně a nic nám nebylo), výbornej kysanej ayran osvěží, všade hafo zeleniny, oliv a balkánskýho sejra (a usmlouvat se dá lecos, zvlášť, když se snažíte a mluvíte lámaně turecky ;-)). Počasí nám přálo, stihli a viděli jsme toho spoustu, zažili mnohé :-). Bylo tam nádherně ... :-)

Pohádková krajina :-)   Hluboké zelené údolí s životodárnou říčkou   Rozpálená turecká krajina :-b

Antickejch památek je hafo, přijdou mi dost podobný   Jezero Tuz - sůl krystalizuje jak vzteklá   Slané jezero Tuz

Pamukkale - sintrová pohádka   Pamukkale - podvečerní pohoda   Opuštěné, chátrající, ale s fantastickou akustikou, taxme si krásně zazpívali :-)

Sumele - skalní klášter - dál na východ nás už armáda nepustila kvůlivá Kurdům, takže o Araratu a jezeru Van jsme si mohli nechat jenom zdát   On the Road ...   Pohled do kraje

Želvičce se ve vzduhu příliš nelíbí   Skalní město   Hv, já a naši hroši,  dovolená končí ...

Turecké pokličky :-)   Antické památky - kostřička ;->   Koberec z přírodní ovčí vlny   Příjemný chlad jeskyně

O kousek dál

Zpět na fotky   Zpátky na stromy

© Divnej, 2000 - ver. 4.3 - edit. 30.08.2007 - optim. IE, 1024x768, TC