- - - Divnýho - - -

 

Divnej

BoB

RCM

Vandry

Fotky

Kontakt

Odkazy

 

* * *   Vandry   * * *

. . . a jít, a nemyslet na konec cesty . . .

Páteční útěky a nedělní loudavý podvečerní návraty ... nahořkle kořeněná vůně tlejícího listí, žabí koncerty i mrazivé bílé ticho. Někdo se při pouhé představě otřese, jinej upře zamženej pohled do dálky. Kdo zná horská svítání a západy slunce, odrazy měsíčního světla na skalách, studánky s křišťálovou vodou - uvěří. Kdo ví, jaký je vláčet na zpocenejch zádech bágl, sednout k večernímu ohýnku, cejtit les a poslouchat vítr ve větvích - pochopí. Abych to s tou romantikou nepřehnal - taky všechny věci nacucaný deštěm, čvachtavý boty, odřený nohy, provlhlej studenej spacák, šumavský provázkový počasí, komáři vstávající na směny, vlezlej ledovej vichr s bodavejma jehličkama omrzlice.

Třeba to někomu přijde jako naivní hra, nebo zkreslené vnímání reality světa - ale já si tak čistím hlavu i srdce od stresů všedních dní, a jsem za to rád. Měkká náruč lesních pěšin, střípkovitá setkání se zbytky divočiny. Hra slunečních paprsků v ranním oparu i děravej deštník nekonečné hvězdné oblohy. Zážitky, které se zapisují tak hluboko do paměti, že stačí na chvíli zavřít oči, nadechnout se, sáhnout do závitů - a vím, že cesta vede dál, že stojí za to zkoušet jít, i když někdy docházejí síly. Tenhle plamínek si člověk nese v sobě, a pokud ho sám neuhasí, nikdo mu ho nemůže vzít ... :->

Rád jezdím na Sever (Českosaské Švýcarsko), Brdy, Křivoklátsko, a kam mě zrovna napadne. Nejčastěji naše kopečky, luhy a háje, občas vyrazím někam do světa. Cestuju jak se dá, s chutí i stopem. Plánuju jen rámcově, moc nespěchám. Někdy sám, jindy s pár dalšíma. Má to svoje pro i proti, ale spíš sám. Jeden se snáz vejde a jde, kam chce. Stále víc mi to vyhovuje. Časy, kdy nás jezdila banda, jsou nejspíš pryč. A taky spousta kamarádů - někteří jsou ještě stále živí, jiní už vandrujou tam někde u Pajdy, zbytek zmizel v propadlišti dějin, rodin, pracovního nasazení a tak vůbec. Víc asi nemá smysl psát, raději snad nějaké ty fotky, byť jejich kvalita je značně různorodá.

O kousek dál

Zpátky na stromy

© Divnej, 1999 - ver. 4.8 - edit. 10. 06. 2013